Co to jest mikrodermabrazja- Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Sobotni poranek, a my działamy. Dzisiaj chcemy przedstawić Wam bliżej informację na temat mikrodermabrazji. Czym jest ten zabieg? Na czym polega i na co pomaga? Zapraszamy do artykułu na blogu Białostockiego salony kosmetycznego – Żelazna 5 Klinika Urody.

Na czym polega zabieg mikrodermabrazji?

Zabieg mikrodermabrazji polega na oczyszczeniu skóry za pomocą kosmetyków lub nawet narzędzia, które zostało specjalnie do tego skonstruowane. Dzięki odpowiednim właściwościom skóra po zabiegu jest cudownie gładka i niedoskonałości nie są już nam straszne.

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazję możemy podzielić na 4 rodzaje. Są to:

mikrodermabrazja diamentowa: przy tym rodzaju zabiegu nasz naskórek jest złuszczany poprzez głowicę urządzenia, która pokryta jest diamentami naturalnymi lub syntetycznymi;

mikrodermabrazja korundowa: różnicą między tym rodzajem, a pierwszym jest to, że w tym przypadku naskórek jest ścierany za pomocą kryształków korundu, czyli inaczej mówiąc za pomocą tlenku glinu;

mikrodermabrazja tlenowa: trzeci rodzaj i trzeci sposób na ścieranie naskórka – tym razem wykorzystywany jest tlen i sole fizjologiczne;

oxybrazja: czwarty rodzaj, któr różni się tym, że naskórek nie jest ścierany głowicą urządzenia lecz srumieniem kropelek soli fizjologicznej lub koktajli witaminowych.

Jak przebiega zabieg mikrodermabrazji?

Na początku ważna kwestia – zabieg mikrodermabrazji powinien być wykonywany w doświadczonym oraz profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Oczywiście w Białymstoku najlepszym wyborem będzie Żelazna 5 Klinika Urody.

Przed zabiegiem ważne jest odtłuszczenie oraz oczyszczenie twarzy. Następnie wykonywany jest zabieg właściwy – przykłada się głowicę urządzenia, która pokryta jest diamentami lub korundem do każdego, nawet najmniejszego, fragmentu skóry.

Wcześniej wspomniana głowica zasysa lekko skórę. Dzięki temu podnosi on ten fragment co pozwala na jego dokładniejsze oczyszczenie.

Po zabiegu właściwym ważne jest należyte nawilżenie skóry, która była poddana na działanie głowicy. Ważne też są następne dni po zabiegu – zadbajmy wtedy o naszą skórę, aby mogła się zregenerować.

Jakie działanie ma mikrodermabrazja?

Przede wszystkim regeneruje skórę, wygładza ona zmarszczki oraz rozjaśnia przebarwienia. Zabieg mikrodermabrazji minimalizuje też rozstępy oraz usuwa mniejsze blizny. Także kolagen będzie nam wdzięczny – pobudzana jest jego produkcja oraz spowalnia procesy starzeniowe.

Dla kogo jest mikrodermabrazja?

Oczywiście dla każdego. Jednak szczególnie wskazana jest dla osób, które borykają się z tłustą cerą oraz rozszerzonymi porami. Oczywiście będzie to także bardzo dobry zabieg dla Kobiet, które posiadają blizny, przebarwienia lub zrogowacenia.

Przeciwwskazania do zabiegu mikrodermabrazji

Oczywiście, jak zawsze, są osoby, którym taki zabieg nie jest wskazany. Są to osoby z ranami na skórze lub chorują na przykład na trądzik różowaty. Wtedy na początku powinno się skonsultować z dermatologiem. Także choroby spowodowane przez wirusy lub bakterie są traktowane jako przeciwwskazanie. Powinno się także nie depilować oraz opalać przed samym zabiegiem.

Mamy nadzieję, że przybliżyłyśmy Wam informacje na temat mikrodermabrazji. Warto zainteresować się tematem oraz skontaktować się z nami. Nasze kosmetyczki z Białostockiego gabinetu kosmetycznego Żelazna 5 Klinika Urody podpowiedzą, pomogą oraz umówią na zabieg. Zapraszamy do kontaktu.