Czym jest karboksyterapia - Żelazna 5 Klinika Urody Salon Kosmetyczny Białystok

Już wielokrotnie przedstawialiśmy Wam, Kochane, jak wyglądają i na czym polegają konkretne zabiegi w naszym gabinecie kosmetycznym. Jednak dzisiaj przedstawiamy prawdziwą nowość (chociaż w medycynie konwencjonalnej jest to znane od ponad stu lat) – Karboksyterapia. Zapraszamy do najnowszego artykułu na blogu Waszego ulubionego salonu kosmetycznego w Białymstoku – Klinika Urody Żelazna 5.

Czym dokładnie jest karboksyterapia?

Karboksyterapia to zabieg, w trakcie którego wstrzykuje się medyczny dwutlenek węgla pod skórę w wybranym przez Ciebie (oczywiście po konsultacjach z naszymi kosmetyczkami) miejscu. Efekty są natychmiastowe i wręcz ogromne. Nasze ciało po zabiegu wygląda o wiele, wiele lepiej.

Jak przebiega zabieg karboksyterapii?

Jak już pisałyśmy – w trakcie zabiegu wstrzykuje się nam medyczne CO2 (dwutlenek węgla). Jednak takie wstrzyknięcie musi zostać wykonane przez profesjonalistkę za pomocą niewielkiej igły na obszar podskórny lub śródskórny. Oczywiście takie profesjonalistki znajdziecie w naszym Białostockim gabinecie kosmetycznym.

Dwutlenek węgla, który zostaje wstrzyknięty wręcz przenika do okolicznych tkanek. Jest to takie ważne gdyż efektem jest znaczne rozszerzenie naczyń krwionośnych. Z kolei efektem takiego rozszerzenia jest mocne przyśpieszenie procesu tworzenia się nowych sieci naczyń krwionośnych.

Dlaczego wybrać karboksyterapię?

W konwencjonalnej medycynie karboksyterapię stosuje się w celach leczniczych przy takich przypadłościach jak przewlekła niewydolność żylna, zaburzenia krążenia, skurcze, łuszczyca czy trudno gojące się rany.

Jednak my jesteśmy w salonie piękności i na tym nam zależy. Karboksyterapia jest idealnym rozwiązaniem gdy chcemy poprawić ukrwienie i odżywić naszą skórę. Powstałe w trakcie zabiegu naczynia włosowate w naszym organiźmie dodatkowo poprawiają krążenie oraz likwidują cienie pod oczami. To jeszcze nie wszystko – zabieg ten zwiększa produkcję kolagenu w tych miejscach gdzie był wykonywany.

Jeszcze jedno – zabieg karboksyterapii oddziałuje także na komórki tłuszczowe. Dokładniej rzecz ujmując to rozpoczyna proces rozkładu tłuszczu, a dzięki temu, że polepszył on ukrwienie to pomaga w wydaleniu z organizmu tego tłuszczu.

W jakich sytuacjach warto zastosować karboksyterapię?

Trzy najważniejsze punkty, gdy warto zastosować karboksyterapię to rozstępy i cellulit, cienie pod oczami oraz wypadanie włosów. Jednak to tylko wierzchołek góry lodowej. Warto jest zdecydować się na ten zabieg gdy posiadamy jedną z tych przypadłości: łuszczyca, nadmiar tkanki tłuszczowej w określonych miejscach, opadanie powiek, zmarszczki, rozszerzone naczynka, zwiotczenie skóry po porodzie, podwójny podbródek, brak elastyczności skóry, łysienie lub poduszeczki tłuczone pod powiekami. Jak same widzicie – zakres ten jest ogromny.

Jak prawie każdy zabieg karboksyterapia ma pewne przeciwwskazania oraz delikatne i chwilowe skutki uboczne. Najlepiej jest udać się do doświadczonego i profesjonalnego gabinetu kosmetycznego i dowiedzieć się więcej. Takie specjalistki w postaci kosmetyczek oraz kosmetologów znajdziecie oczywiście w Białymstoku w naszym salonie kosmetycznym Klinika Urody Żelazna 5. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz umawiania się na wizyty.