Czym jest manicure hybrydowy - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Kochane, która z nas nie słyszała o popularnych hybrydach? Chyba nie ma takiej Kobiety, gdyż jest to najpopularniejsza metoda manicure w Polsce. Skąd się wziął ten fenomen hybryd? Odpowiadamy na naszym blogu. Zapraszamy do artykułu Białostockiego salonu kosmetycznego – Klinika Urody Żelazna 5.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Hybrydy to połączenie światłoutwardzalnego żelu oraz lakieru do paznokci. Jest to świetna sprawa, która praktycznie usunęła z rynku popularne kiedyś tipsy. Różnica między hybrydami oraz tipsami jest taka, że manicure hybrydowy wykonywany jest na naturalnej płytce paznokcia.

Jak wygląda zabieg manicure hybrydowego?

Wykonanie hybryd zaczynamy od tradycyjnego manicure. Taki standard – usunięcie skórek, wypolerowanie oraz odtłuszczenie płytki paznokcia. Następnym krokiem to nadanie tej płytce pożądanego kształtu. Później na paznokcie nakładana jest warstwa bazowa, a na nią kolorowy lakier. Jest jeszcze jedna warstwa – preparat utwardzający. Każdą z tych warstw utwardza się przy pomocy lampy LED (kiedyś popularna była lampa UV). Dzięki temu taki zestaw jest o wiele twardszy oraz wytrzymalszy niż zwykły lakier. Dobrze wykonane hybrydy mogą wytrzymać nawet dwa tygodnie. Oczywiście nie jest to zasadą – wszystko zależy od tego jak traktujemy nasze paznokcie.

Jakość ma znaczenie – manicure hybrydowy Shellac

Tak jak we wszystkich aspektach naszego życia, to także przy manicure hybrydowym powinnyśmy stawiać na jakość materiałów oraz obsługi. Jakość materiałów przy hybrydach jest jednoznaczny z Shellac. Te lakiery są bardzo znane z swojego składu, który jest bardzo delikatny oraz bezpieczny dla naszych paznokci. Drugą różnicą między Shellac a innymi lakierami jest to, że aby nałożyć Shellac nie trzeba poddawać naszych paznokci matowieniu. Mimo tego, że przy tym lakierze nasze nowe paznokcie są twarde “jak skała” to ich usunięcie jest krótsze i bezpieczniejsze dla naszych dłoni. Robiąc paznokcie jednym z najważniejszych elementów dla nas jest kolor. Przy tym aspekcie Shellac także wygrywa – ich kolory podążają za światowymi trendami, więc mamy pewność, że kolor, który wybierzemy będzie cieszył nas oraz osoby wokół. Która z nas nie chce mieć paznokci jak największe gwiazdy? Na Shellac zdecydowały się takie gwiazdy jak Rihanna, Katy Perry czy Victoria Beckham – to mówi samo za siebie. Lakiery Shellac są dedykowane profesjonalistom – dlatego najlepszym miejscem w Białymstoku na zrobieniu manicure hybrydowego Shellac jest oczywiście Klinika Urody Żelazna 5.

Jaki wpływ na płytkę paznokcia ma manicure hybrydowy?

Pierwsza zasada – manicure hybrydowy powinien być wykonany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, który ma duże doświadczenie w tego typu manicure. Najlepszym miejscem do tego typu zabieg w Białymstoku to oczywiście Klinika Urody Żelazna 5. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednie przygotowanie powierzchni paznokci. Pozwoli to na zachowanie naszej płytki paznokciowej w idealnej kondycji.

Jak zmyć paznokcie hybrydowe?

Niektórym to wada, a dla niektórych to zaleta – manicure hybrydowego nie zmyjemy jak zwykłego lakieru. Hybrydy się “ściąga” za pomocą acetonu z dodatkiem olejków pielęgnacyjnych lub specjalistyczną frezarką. To także najlepiej jest robić w miejscu, które ma doświadczenie w tego typu manicure. W Białymstoku to oczywiście Żelazna 5.

Każda z nas chce mieć piękne i zadbane dłonie. Najbardziej w oczy zawsze rzucają się paznokcie. Warto jest więc zadbać o ich wygląd. Manicure hybrydowy pozwoli na dłużej zachowane piękno. Zapraszamy serdecznie do naszego salonu kosmetycznego Klinika Urody Żelazna 5 w Białymstoku. Nasze kosmetyczki zadbają o Wasze paznokcie i nie tylko.