Czym jest mezoterapia - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Wreszcie wyszło słoneczko. Już tylko zadbać o siebie i można lecieć na plażę. Dzisiaj na blogu naszego Białostockiego salonu kosmetycznego Klinika Urody Żelazna 5 chcielibyśmy przedstawić temat mezoterapii. Czym jest oraz jakie przynosi korzyści? Zapraszamy do lektury.

Czym jest mezoterapia?

Nie każda kosmetyczka może wykonać zabieg mezoterapii (chociaż nie każda powinna). Na szczęści nasze doświadczenie i profesjonalizm pozwalają nam na ten zabieg. Jest to fantastyczny sposób na zachowanie młodego wyglądu.

Na czym polega mezoterapia?

Pokrótce – mezoterapia polega na wstrzykiwaniu składników, które są fantastyczne dla naszej skóry. Owe składniki to między innymi – sole mineralne, kofeina, witaminy, aminokwasy, kwas hialuronowy czy krzemionka organiczna.

Co daje mezoterapia?

Ten zabieg pozwala na fantastyczne efekty dla naszej skóry. Daje on efekt:

– odmłodzenia,

– nawilżenia,

– regeneracji skóry.

Kiedy wykonywać zabieg mezoterapii?

Nie ma zasady co do czasu wykonywania zabiegu – ani pod względem pory roku ani pod względem wieku pacjentki. Można go wykonać o każdej porze roku.

Niestety same balsamy oraz inne kosmetyki często nie starczają do tego aby nasza skóra była lśniąca i jędrna. Wtedy na ratunek przychodzi zabieg mezoterapii wykonywany w Białymstoku w Klinice Urody Żelazna 5.

Jakie są rodzaje mezoterapii?

Zabiegi mezoterapii możemy podzielić na dwa rodzaje – igłowa oraz bezigłowa. Bardziej zagłębimy się w szczegóły tych rodzajów w oddzielnych artykułach – jest to za duży temat na jeden akapit.

Jakie są przeciwwskazania do mezoterapii?

Tak jak każdy zabieg kosmetyczny to mezoterapia też ma swoje przeciwwskazania. Zabieg ten nie możemy być wykonywany przy: ciąży, cukrzycy, opryszczce, alergii na któryś z wstrzykiwanych składników odżywczych oraz zażywanie leków przeciwzakrzepowych oraz przeciwnowotworowych. Trzeba mieć także chociaż minimalną odporność na ból, ale dziewczyny – damy radę.

Dziękujemy za lekturę. Jak już wspomniałyśmy – to nie jest jedyny nasz wpis dotyczący mezoterapii. Będziemy jeszcze pisać oddzielnie i z większą ilością szczegółów na temat konkretnych rodzajów. Na tą chwilę zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz zapisów na zabiegi w najlepszym salonie kosmetycznym w Białymstoku – Klinika Urody Żelazna 5.