Jak przygotować skórę na jesień - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Dopiero rozpoczęło się lato, a już wielkimi krokami zbliża się jesień. Jest to dosyć trudny czas dla naszej cery. Jak się przygotować do tej pory roku? Odpowiadamy w naszym najnowszym artykule na blogu najlepszego gabinetu kosmetycznego w Białymstoku – Klinika Urody Żelazna 5.

Przygotowania skóry do jesieni.

Jesień jest trudnym okresem dla naszej cery. Po słonecznym lecie przychodzi czas na wiatr, deszcz oraz czasami nawet śnieg. Trzeba szczególnie zadbać o pielęgnacje naszej skóry żeby zachować jej cudowny wygląd. Pamiętajcie Kochane – przede wszystkim ochrona. Najlepsze kosmetyki do ochrony naszej skóry znajdziecie w naszej ofercie – Payot.

Gdy jest wietrznie oraz zimno trzeba korzystać z odpowiednich kremów, które pozwolą na utrzymanie skóry w dobrej kondycji. Przygotujmy się na zimę, która nieubłaganie przyjdzie po jesieni. Nie zatraćmy tego blasku, które uzyskałyśmy przy pomocy letniego słońca oraz pogody. Niestety jesienna pogoda może powodować wręcz zniszczenia lub niedoskonałości. Nie wiemy czy jesteście tego świadome, lecz po letnim opalaniu, wizytach nad jeziorami czy morzem nasza skóra jest odwodniona i trzeba ją odświeżyć.

Ważna kwestia – złuszczanie oraz nawilżanie

Na początku zadbajmy o pielęgnacje. Jedno zastrzeżenie – nie można tego robić “od czasu do czasu”. Ważna jest regularność. W przeciwieństwie do lata, w trakcie którego stosujemy delikatne kremy, które szybko się wchłaniają to w miesiącach jesiennych powinnyśmy postawić na kosmetyki, które są bogate w składniki odżywcze. Oczywiście najlepsze są firmy Payot.

Maseczki nawilżające potrafią zadziałać cuda z naszą cerą – nie zapominajmy o ich fantastycznych właściwościach. Do takiego nawilżenia warto jest się przygotować – poprzez pozbycie się suchych skórek. Jest to super, bo dzięki temu składniki odżywcze wchłaniają się lepiej. Takie oczyszczanie jest świetne także z tego powodu, że regularne wygładzanie zmniejsza ryzyko zniszczenia skóry.

Witaminy dla każdej z nas

W okresie jesienno-zimowym powinnyśmy zadbać o odpowiednie odżywienie za pomocą witamin. Oczywiście warto jeść więcej owoców i warzyw oraz pić kompleks witaminowy, ale… Niezbędne jest też odżywienie witaminami naszej skóry. Wybierajmy kremy, które mają w swoim składzie witaminy z grup A oraz C. Tutaj także świetnie sprawdzają się kosmetyki firmy Payot.

Nasza skóra musi być zregenerowana oraz odżywiona

Jesień to dobra pora na regenerację naszej skóry. Odpowiednio dobrane kosmetyki nawilżą naszą cerę oraz pozwolą na odżywienie jej. Dłonie możemy osłonić za pomocą rękawiczek – niestety z twarzą nie możemy tego zrobić.

Zmysłowe usta także w trakcie jesieni

Gdy już zadbamy o naszą twarz można przejść do jednego z najbardziej zmysłowych części naszego ciała – ust. Odpowiednia pomadka pozwoli nam na nawilżenie ust i ochronę przed popękaniem.

Jesień kontra skóra naczyniowa

Niestety obniżone temperatury mogą powodować pękanie naczynek na naszej skórze. Dlatego gdy mamy predyspozycje do tego typu sytuacji warto korzystać z kosmetyków, które przygotowane są specjalnie do skóry wrażliwej i niwelują problemy z ową.

Kochane, przygotujmy się do tej jesieni wspólnie. W naszym gabinecie kosmetycznym w Białymstoku powiemy więcej na temat pielęgnacji oraz ochrony skóry w trakcie tej pory roku. U nas także możecie zakupić kosmetyki firmy Payot, które pozwolą na odpowiednie nawilżenie. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz umawiania się na wizyty. Zapraszamy do Kliniki Urody Żelazna 5.