Jak wygląda zabieg parafinowy na dłonie - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Mówi się, że wiek Kobiety można poznać po Jej dłoniach. Dlatego nasze Kochane, chcemy przybliżyć Wam informacje na temat zabiegu parafinowego na Wasze dłonie. Zapraszamy do lektury najnowszego artykułu na blogu Białostockiego gabinetu kosmetycznego – Żelazna 5.

Dlaczego warto zadbać o dłonie?

Jak już wspomniałyśmy – możemy robić ze sobą wiele rzeczy lecz to właśnie o dłoniach najczęściej zapominają Kobiety gdy dbają o swój wygląd oraz wizerunek. A trzeba pamiętać o tym, że to dłonie są najbardziej narażone na takie przeciwności losu jak detergenty, zmiany temperatur, urazy mechaniczne czy wiatr czy woda. Drugim aspektem jest to, że skóra na naszych dłoniach starzeje się szybciej niż na innych częściach ciała. Jest to spowodowane tym, że dłonie mają mniejszą ilość tkanki tłuszczowej i minimalna ilość gruczołów łojowych.

Czym jest parafina?

Parafina to związek chemiczny, który stworzony jest z mieszanki węglowodorów nienasyconych. Dbać o nasze dłonie możemy między innymi dzięki zabiegom parafinowym. Jest ona bardzo uniwersalna – wykorzystujemy ją do celów kosmetycznych oraz do zabiegów leczniczych. Parafina niesamowicie długo utrzymuje ciepło. Jest to spowodowane tym, że parafina ma małe przewodnictwo cieplne oraz posiada dużą pojemność cieplną. Mimo tego, że parafina “oficjalnie” nie posiada właściwości nawilżających to zatrzymuje wilgoć w naszej skórze, gdyż tworzy pewnego rodzaju filtr na naszych dłoniach. Daje to zbawienne skutki dla skóry naszych dłoni – krew krąży szybciej oraz pory się otwierają. Dzięki temu preparaty pielęgnacyjne są szybciej i lepiej wchłaniane. To same plusy.

Czy zabiegi parafinowe są dla każdej Kobiety?

Zabiegi wykorzystujące parafinę są dla każdej Kobiety, która chce zadbać o skórę na swoich dłoniach. Dzięki nim pozbędziemy się szorstkiej oraz suchej skóry. Dziewczyny, nie możemy się oszukiwać – każda z nas potrzebuje odmłodzenia oraz nawilżenia skóry naszych dłoni. Jest to idealny zabieg dla każdej Kobiety, która ma zniszczoną skórę z powodu detergentów czy warunków atmosferycznych. Idealnie się nadaje na odbudowę po okresie jesienno-zimowym czy nawet odmrożeniach.

Jak wygląda zabieg parafinowy na dłonie?

Na początku zdejmujemy całą biżuterię oraz dezynfekujemy dłonie. Następnie sprawdzamy czy występują przeciwwskazania do zabiegu parafinowego – ale o tym za chwilę. Następnym krokiem jest wykonanie masażu przy pomocy peelingu. Później zmywany jest peeling oraz nasze dłonie są osuszane. Sprawdzamy temperaturę parafiny (powinna mieć około 53 stopnie) i wkładamy do niej nasze dłonie. W tej chwili warto stosować się do zaleceń kosmetyczki lub kosmetologa (najlepsze w Białymstoku są oczywiście w Klinice Urody Żelazna 5).

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów parafinowych na dłonie?

Wcześniej wspomniane przeciwwskazania to między innymi uczulenie na parafinę czy grzybica skóry lub paznokci. Nie powinno być także żadnych obrażeń jak świeże blizny lub rany. O innych przeciwwskazaniach opowie nasza kosmetolog.

Jak same widzicie – trzeba dbać o swoje dłonie oraz o całą siebie. Zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi kosmetyczkami oraz kosmetologami z Kliniki Urody Żelazna 5 – najlepszego gabinetu kosmetycznego w Białymstoku.