Makijaż permanentny brwi - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Wracamy do Białegostoku i dalej się edukujemy. Doświadczone kosmetyczki z naszego salonu kosmetycznego Żelazna 5 Klinika Urody chciałby przybliżyć Wam temat makijażu permanentnego. Tym razem chciałybyśmy skupić się na brwiach. Na czym to polega i czym w ogóle jest? Zapraszamy do artykułu.

Po co jest makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny w Białymstoku możecie wykonać w Żelazna 5 Klinika Urody przez profesjonalne kosmetyczki, które mają duże doświadczenie w tej (i nie tylko) kwestii. Ale po co to robić? Aby trwale poprawić wygląd, grubość i kształt swoich naturalnych łuków brwiowych. Jest to idealne rozwiązanie dla Kobiet, które nie mają czasu lub ochoty na codzienny makijaż brwi. Cudowną rzeczą jest to, że makijaż permanentny brwi utrzymuje się aż 2 lata. I to niezależnie czym je traktujemy – deszczem, wodą (czy to w basenie czy morską) czy nawet kosmetykami do demakijażu. Oczywiście oszczędność czasu to nie jedyny plus. Nie można przemilczeć tego, że taki makijaż brwi poprawia ich naturalny kształt. Od teraz żadne ubytki oraz nieregularność nie jest nam straszna.

Na czym polega permanentny makijaż brwi?

Aby sprawę przedstawić krótko to możemy porównać taki zabieg delikatnie do tatuowania. Możemy tak zrobić, gdyż sam zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika za pomocą igły. Właśnie to gwarantuje trwałość. Podstawową zasadą makijażu permanentnego brwi to wykwalifikowana załoga salonu kosmetycznego. W naszym Białostockim gabinecie kosmetycznym możecie być tego pewne. Trzeba na to tak mocno patrzeć, gdyż jest to zabieg niezwykle inwazyjny i w pierwsze kolejności trzeba zachować wszelkie procedury. Tylko takie zachowanie pozwoli nam na idealnie wykonany zabieg.

Jak wygląda zabieg makijażu permanentnego brwi?

Na samym początku kosmetyczka przeprowadza wywiad z Kobietą, która chce się poddać temu zabiegowi. Występują tutaj pytania o oczekiwania oraz przeciwwskazania.

Krokiem drugim jest znieczulenie łuku brwiowego. Znieczulenie odbywa się poprzez krem. Po nałożeniu kremu trzeba odczekać 20 minut. W tym samym czasie osoba, która będzie wykonywać zabieg przygotowuje się do niego.

Gdy już znieczulenie zacznie działać to rysuje się nowy kształt brwi. Jest to bardzo ważny krok, gdyż uwzględnia on życzenia Klientki oraz możliwości wykonania zabiegu. Teraz także wybierany jest kolor tuszu, który nie może być za ciemny. Niestety nie można rozjaśnić brwi – jedynie przyciemnić jak jest taka potrzeba.

Wreszcie następuje rysowanie brwi. Jak to wygląda jest zależne od metody, która jest wykorzystana do zabiegu makijażu permanentnego brwi.

Ile trwa zabieg makijażu permanentnego brwi?

Wizyta będzie trwać około godziny, lecz sam zabieg to około 30 minut.

Czy efekty są od razu?

Na upragnione efekty trzeba trochę poczekać. Ile? Jest to zależne od naszej skóry. Na początku na łuku brwiowym może utrzymywać się lekkie zaczerwienienie. Lecz nie jest to na tyle widoczne żeby było trzeba siedzieć w domu i nie pokazywać się ludziom. Można normalnie chodzić do pracy czy “na miasto”. Następnie zaczynają się pojawiać małe strupki, a same brwi stają się twardsze w dotyku. Cały proces gojenia po zabiegu trwa około 3-4 tygodnie. Wtedy także wykonywane są ewentualne poprawki. Nie robi się tego wcześniej niż miesiąc po pierwszej sesji.

Jakie są rodzaje zabiegów makijażu permanentnego brwi?

Występują dwie metody wykonywania zabiegu. Pierwszą z nich jest metoda piórkowa. Jest to najpopularniejsza metoda w tej chwili. Efekt takiego zabiegu jest naturalny. Druga metoda – cieniowania – jest dobra dla osób, które chcą uzyskać wyrazisty efekt.

Mamy nadzieję, że przybliżyłyśmy Wam temat permanentnego makijażu brwi. W Białymstoku najlepszym miejscem na taki zabieg to Klinika Urody Żelazna 5, gdyż nasz gabinet kosmetyczny ma bardzo duże doświadczenie w tego rodzaju zabiegach. Zapraszamy serdecznie do kontaktu oraz umawiania się na zabiegi. Do zobaczenia!