Medyczne przekłuwanie uszu metodą Blomdahl - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Witamy w kolejnym artykule na blogu naszego Białostockiego salonu kosmetycznego – Klinika Urody Żelazna 5. Dzisiaj chcielibyśmy Wam, nasze Drogie, jedną z metod przekłuwania uszu. Dokładnie medyczną metodę Blomdahl. Zapraszamy do lektury.

Co to jest Blomdahl Medical Piercing?

Metoda Blomdahl to innowacyjny sposób przekłuwania uszu. Wyróżnia się on bezpieczeństwem oraz dostosowaniem do dzieci. Trzeba pamiętać o tym, że przekłuwanie uszu to zabieg medyczny, gdyż naruszane są tkanki i może wystąpić krew. Dlatego też trzeba uważać, żeby ustrzec się przed chorobami wirusowymi, które mogą wystąpić przy amatorsko wykonanym zabiegu. Starsze metody nie są przystosowane do głębokiej sterylizacji. Takie niebezpieczeństwo nam nie grozi, gdy korzystamy z aparatów oraz kolczyków szwedzkiej firmy Blomdahl Medical. Przy urządzeniach tej firmy kontakt ze skórą ma jedynie sterylna igła i sztyft kolczyka. Jest to idealne rozwiązanie dla dzieci oraz dorosłych.

Jakie zalety mają zabiegi Blomdahl Medical?

Po pierwsze – przy zabiegu wykonywanym metodą Blomdahl możemy przekłuć oba uszy jednocześnie. Czyż nie jest to idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają niski próg bólu oraz dzieci?

Po drugie – bezpieczeństwo i sterylność. Przy Blomdahl zakażenie jest praktycznie niemożliwe. Jest to spowodowane użyciem jednorazowej i sterylnej kasety, która zawiera kolczyk oraz motylek.

Po trzecie – biżuteria Blomdahl, która zapobiega występowaniu alergii na nikiel. Dodatkowym plusem jest to, że kolczyki są małe i lekkie. Dzięki temu nie obciążają one świeżej rany po przekłuciu ucha. Specjalna konstrukcja, która pozwala na dostęp powietrza przyśpiesza gojenie rany. Także ostra końcówka sztyftu jest zasłonięta przez motylek i jest bezpieczna dla naszej skóry.

Jak wygląda zabieg Blomdahl?

I od razu zaczniemy od dużej zalety tej metody – trwa on tylko kilka minut. Po dezynfekcji miejsca, które zostanie przekłute zostaje ono oznaczone markerem. Później otwierana jest sterylna kaseta z kolczykami i są one umieszczane w aparatach. Gdy zostaną umieszczone w odpowiednim miejscu odciąga się spust w pistoletach i zdejmuje się osłony bezpieczeństwa. Raz, dwa i po wszystkim.

Jakie są zalety przed zabiegiem?

Przed zabiegiem Blomdahl nie należy przez 3 dni przyjmować leków, które rozrzedzają krew. Dodatkowym zaleceniem jest nie spożywanie alkoholu dzień przed zabiegiem oraz w dniu zabiegu.

Jak sami Państwo widzicie metoda Blomdahl ma bardzo dużą ilość zalet. Taki zabieg można wykonać w Białymstoku w naszym salonie kosmetycznym Klinika Urody Żelazna 5. Nasze doświadczone i profesjonalne kosmetyczki się zajmą Wami lub Waszymi dziećmi. Zapraszamy serdecznie.