Metody przedłużania rzęs - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Powróciło słońca, a wraz z nim nasze artykuły na blogu gabinetu kosmetycznego Klinika Urody Żelazna 5 z Białegostoku. Dzisiaj opowiemy trochę o sztucznych rzęsach – jaka metoda jest dla Ciebie? Zapraszamy do lektury.

Czym są sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to świetny “oszczędzacz czasu” przy makijażu. Są one przyklejane do Twoich naturalnych, dzięki czemu uzyskuje się efekt objętościowy. Trzeba jednak pamiętać, żeby efekt wyglądał naturalnie i bardzo dobrze to trzeba udać się do zaufanej oraz doświadczonej kosmetyczki – a oczywiście tylko takie znajdziecie w Białymstoku, dokładnie w Żelaznej 5.

Jakie są rodzaje sztucznych rzęs?

Rzęsy jedwabne

Rzęsy jedwabne wykonane są z protein naturalnego jedwabiu. Daje to gwarancje naturalnego skrętu, który jest praktycznie identyczny jak w naturalnych rzęsach. Dodatkowym atutem tego rodzaju rzęs jest ich lekkość. Dzięki temu nie obciążają Twoich naturalnych rzęs. Jest to idealne rozwiązanie dla Kobiet, które noszą szkła kontaktowe – nie ma tutaj żadnych przeciwwskazań.

Rzęsy z futra norek syberyjskich

Na temat tych rzęs krąży wiele kontrowersji. Jednak mają one swoje niezaprzeczalne zalety – wszystkie rzęsy mają podobną grubość, jednak różnią się długością. Powoduje to najlepszy efekt imitacji prawdziwych rzęs oraz ich nie obciążają. Mają one jednak jedno przeciwwskazanie – trzeba sprawdzić czy nie jest się uczulonym na futro norek.

Rzęsy syntetyczne

Mimo tego, że są najmniej elastyczne oraz najbardziej delikatne z wszystkich, które dotąd przedstawiłyśmy to mają one najbardziej regularny kształt. Dodatkowym atutem jest dostępność na rynku. Oznacza to, że w najłatwiejszy sposób można dobrać takie rzęsy pod względem grubości, długości oraz stopnia podkręcenia. Porównując ten rodzaj rzęs z poprzedniczką to następnym plusem jest to, że rzęsy syntetyczne nie uczulają.

Metody przedłużania rzęs

W świecie kosmetycznym istnieje wiele metod przedłużania naszych rzęs. Poniżej przedstawiamy te najpopularniejsze (które oczywiście możecie wykonać w naszym salonie kosmetycznym w Białymstoku):

Przedłużanie rzęs metodą 1:1

Przy tej metodzie pomijamy bezpośredni kontakt nowych rzęs ze skórą. W tej metodzie rzęsę jedwabną przykleja się do rzęsy naturalnej. Daje to ogromne szanse, że nie wystąpi żadna reakcja alergiczna na klej. Bardzo dużym plusem jest to, że po takim zabiegu rzęsy wyglądają bardzo naturalnie i nie występuje tak zwany “efekt sklejenia”.

Przedłużanie rzęs metodą 2:1

W tej metodzie wykorzystywane są jedynie rzęsy z futra norki. Jest to spowodowane tym, że do jednej naturalnej rzęsy przykleja się aż dwie nowe rzęsy. Efekt jest fenomenalny i nasze rzęsy mają objętość, której się nie spodziewacie. I to wszystko przy zachowaniu naturalnego wyglądu.

Przedłużanie rzęs metodą 3:1

Podobnie jak przy metodzie 2:1 tutaj także wykorzystywane są jedynie rzęsy z futra norki. Jak sama nazwa wskazuje w tej metodzie przyklejane są aż trzy nowe rzęsy. Daje to efekt ekstremalnego pogrubienia oraz wydłużenia. Idealne rozwiązanie, które zostało stworzone dla Kobiet, które naturalne rzęsy mają rzadkie.

Przedłużanie rzęs metodą Bling & Go

Przy tej metodzie nie dokleja się rzęs do każdej drugiej naturalnej. Wykorzystuje się rzęsty poliestrowo-jedwabne, które z zastosowaniem niewielkiej asymetryczności daje efekt bardzo naturalny i porównywalny z metodą 1:1.

Dziewczyny, jak same widzicie metod jest co nie miara (istnieją także inne, które są wariacjami powyższych). Skontaktujcie się z nami poprzez Facebook lub telefon i umówcie się – razem z Wami nasze profesjonalne kosmetyczki wybiorą metodę, która najlepiej sprawdzi się na Was. Zapraszamy do kontaktu oraz zabiegów kosmetycznych w Białymstoku w Klinice Urody Żelazna 5.