Mity oraz fakty na temat depilacji za pomocą wosku - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

W świecie krąży wiele mitów na temat depilacji, którą wykonuje się za pomocą wosku. Jak się one maja do rzeczywistości? Odpowiadamy Wam, Kochane, na to pytanie w najnowszym artykule na naszym blogu – Białostockiego gabinetu kosmetycznego Klinika Urody Żelazna 5. Zapraszamy do lektury.

Depilacja woskowa jest dla każdego.

Nie do końca wiadomo czy można to nazwać mitem, lecz jest to prawda. Wosk jest idealnym sposobem depilacji niezależnie od tego jaką mamy płeć czy w jakim jesteśmy wieku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że tutaj wchodzi w grę nasz próg bólu.

Efekty po depilacji woskiem utrzymują się dłużej niż po goleniu

Tutaj także musimy zgodzić się z przekonaniem, które jest powtarzane. W trakcie depilacji za pomocą wosku tracimy nie tylko włoski lecz także cebulki. Daje to taki efekt, że włosy odrastają dopiero po 3-8 tygodniach – oczywiście zależy od człowieka.

Przed depilacją za pomocą wosku można wziąć środki, które pomogą nam zmniejszyć ból

Tutaj ponownie w grę wchodzi nasz próg bólu. Niektóre osoby mówią o tym, że po tym jak wezmą środki przeciwbólowe spokojniej przechodzą depilacje woskiem. Jednak najlepszym sposobem na zmniejszenie bólu jest regularna depilacja za pomocą wosku. Z każdym zabiegiem jest o wiele lepiej. Oczywiście w Białymstoku zapraszamy serdecznie do Kliniki Urody Żelazna 5. Nasze kosmetyczki oraz Pani kosmetolog pomogą w każdej sytuacji.

Przed depilacją woskiem nie powinno wykonywać się peelingu.

Przy tym punkcie prawda jest zgoła inna. Najlepiej jest wykonać peeling około 2-3 dni przed depilacją. Dzięki peelingowi oraz temu, że pozbywamy się martwej części warstwy rogowej naskórka to włoski przebijają się przez ten naskórek łatwiej. Daje to efekt zwiększonej efektywności depilacji woskiem.

Depilacje woskiem dobrze jest zrobić w domowym zaciszu.

Tutaj także nie możemy się zgodzić. Chyba każda z nas wie, że depilacja za pomocą wosku jest dosyć bolesna. Warto więc zaufać doświadczonym kosmetyczkom, które wiedzą w jaki sposób wykonać ten zabieg w sposób najbardziej efektywny i jak najmniej bolesny.

Nieważny jest wosk za pomocą którego wykonujemy zabieg depilacji.

Po raz kolejny – mit, który trzeba obalić. Na rynku dostępna jest ogromna ilość oraz rodzaje wosków, które stosujemy do depilacji. Tylko doświadczona osoba (w Białymstoku – Klinika Urody Żelazna 5) wie jaki wosk dobrać do naszej skóry, naszych włosów oraz obszar ciała na którym wykonywany jest zabieg.

Po depilacji woskiem nie można się opalać.

Potwierdzamy ten mit i jest on faktem. Trzeba tą tezę nawet rozszerzyć. Nie tylko nie powinno się opalać, a nawet nie powinno się poddawać wysokim temperaturom (sauna, solarium, a nawet gorąca kąpiel).

Do depilacji woskiem trzeba mieć odpowiednio długie włoski

Tutaj jest też to prawda, lecz połowiczna. Dostępne na rynku woski (dobrym przykładem będzie Lycon hot wax), które pozwalają na depilację nawet bardzo krótkich włosków.

Depilacja za pomocą wosku powoduje, że skóra boli oraz jest o wiele bardziej wrażliwsza.

Tutaj ponownie – nieprawda. Gdy zabieg jest wykonywany w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym za pomocą wysokiej jakości sprzętu oraz wosku to jedyne co będzie widoczne oraz wyczuwalne na naszej skórze to lekkie zaczerwienienie, które utrzymuje się do maksymalnie dwóch dni.

Jak same widzicie depilacja woskiem ma dużo mitów na swój temat. Niektóre się potwierdzają, lecz spora część nie jest zgodna z prawdą. Szczerze to w razie wszelkich wątpliwości to warto się z nami skontaktować. Odpowiemy na wszystkie pytania oraz zapiszemy Cię na zabieg, żebyś poczuła różnicę między depilacją domową, a depilacją woskiem z profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Zapraszamy do naszego salonu kosmetycznego w Białymstoku na (oczywiście) ulicy Żelazna 5.