Na czym polega leczniczy pedicure - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Nasze Kochane – ostatnio było o twarzy to dzisiaj przechodzimy na “drugi biegun”. Porozmawiajmy dzisiaj o stopach. Będąc bardziej dokładną to o tym na czym polega i jak wygląda leczniczy pedicure. Zachęcamy do przeczytania nowego artykułu na blogu Waszego ulubionego gabinetu kosmetycznego w Białymstoku – Klinika Urody Żelazna 5.

Po co wykonuje się leczniczy pedicure?

Jak sobie poradzić z takimi dolegliwościami jak odciski, modzele, wrastające paznokcie, nagniotki czy inne bolesne problemy ze stopami? Odpowiedzą jest leczniczy pedicure (oczywiście tylko w przypadku jak wykonuje go doświadczona osoba, jak u nas, w Białymstoku, kosmetyczka Ania). Taki rodzaj pedicure to idealny zabieg, który możemy traktować nawet jako profilaktykę chorób stóp. Nie chodzi tutaj tylko o aspekt estetyczny (Dziewczyny – nie ukrywajmy, że on też jest niesamowicie ważny) lecz także o nasze zdrowie.

Aspekty zdrowotne obolałych stóp

Stopy, które są zmęczone oraz obolałe to ogromny dyskomfort. Taki stan rzeczy wpływa także na to w jakim stanie są nasze kolana, stawy czy nawet kręgosłup. Spowodowane jest to tym, ze jak jest coś nie tak z naszymi stopami to w czasie chodu stawiamy je nienaturalnie i tak samo nienaturalnie obciążamy stawy oraz inne, wcześniej wymienione, części naszego ciała. Zadbajmy o nasze stopy poprzez pedicure leczniczy.

Czym się różni pedicure leczniczy od pielęgnacyjnego?

Różnice między pedicure leczniczym oraz pielęgnacyjnym jest to, że w przypadku leczniczego mamy wykonywane dodatkowe zabiegi. Są to: usuwanie odcisków oraz modzeli i założenie klamry na wrastające paznokcie. Nie bez znaczenia także jest rekonstrukcja paznokci, które uległy uszkodzeniu. Wiecie, że to duża pomoc np. w leczeniu grzybicy?

Jakie efekty daje leczniczy pedicure?

Ten bezbolesny zabieg daje nam uczucie niesamowitej ulgi. Czy to usunięcie bolesnych odcisków czy też założenie klamry na wrastające paznokcie to odetchniemy po tym z nową siłą. Oczywiście trzeba też pamiętać, że nasze stopy będą wyglądać zjawiskowo! Teraz mamy “sezon plażowy” więc nasze stopy powinny być tak samo śliczne jak całe my.

Kochane, jak same widzicie warto jest zdecydować się na pedicure leczniczy. Przecież należy się nam ta ulga i dobre samopoczucie. Zapraszamy Was serdecznie do kontaktu z nami oraz umówienie się na wizytę. Nawet wraz z bezpłatną konsultacją podologiczną. Nasz gabinet kosmetyczny znajduje się w Białymstoku pod adresem, oczywiście, Żelazna 5. Zapraszamy – cały zespół Klinika Urody Żelazna 5.