Najpopularniejsze metody depilacji - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody
Witamy serdecznie na blogu naszego salonu kosmetycznego z Białegostoku. Na początek naszej przygody chcielibyśmy przybliżyć Paniom najpopularniejsze metody depilacji. Zapraszamy do lektury.Depilacja to prawdopodobnie najpopularniejszy zabieg kosmetyczny dla większości Kobiet nie tylko z Białegostoku. Czasem wykonywany codziennie, czasem raz w miesiącu. Metod depilacji jest kilka, ale najważniejsze aby wybrać metodę najwygodniejszą dla siebie i dostosowaną do rodzaju naszej skóry.

Historia depilacji

Już około 30 tyś. lat p.n.e. powstawały prymitywne przyrządy do golenia z ostrych kamieni, później w starożytnym Egipcie do depilacji używano ostrych muszelek, oszlifowanych kamieni i wosku z żywicy i miodu. Natomiast w średniowieczu nie było już zwyczaju golenia nóg. Dopiero w roku 1915 nastąpił renesans depilacji i to w dużej mierze dzięki słynnej reklamie w amerykańskim czasopiśmie Harper’s Bazaar. Obok sloganu “Letnia sukienka i współczesny taniec razem wymuszają usuwanie zbędnego owłosienia” było zdjęcie przedstawiające młodą, uśmiechniętą kobietę z podniesionymi rękoma, prezentującą ogolone pachy. Historia historią, lecz już dzisiaj możecie Panie wykonać profesjonalną depilację w Białymstoku – oczywiście w Klinice Urody Żelazna 5.

Jaka metoda depilacji jest najlepsza?

Dziś mamy duży wybór metod depilacji i aby efekt końcowy nas nie rozczarował w postaci zaczerwienienia, wyskakujących krostek i innych nieprzyjemnych reakcji, musimy pamiętać, iż najważniejsze jest aby dobrać metodę depilacji do naszej skóry i części ciała. Nie oszukujmy się – ciężko jest to zrobić samodzielnie. Dlatego w naszym salonie kosmetycznym zawsze służymy profesjonalną pomocą.

Najbardziej popularna metoda to maszynka jednorazowa

Czy to dobrze? Bezbolesna i najszybsza metoda depilacji, ale niestety jej efekt utrzymuje się tylko 1-2 dni, a włoski odrastają ostre i twarde. Ważne jest aby nikomu nie pożyczać naszej maszynki, bo bakterie bardzo łatwo się roznoszą i mogą pojawiać się zakażenia. Przy maszynce powinniśmy golić się z włosem aby nie podrażniać naskórka, jednak goląc się pod włos zrobisz to dokładniej, ale istnieje prawdopodobieństwo podrażnienia. Od razu po goleniu nie powinniśmy używać dezodorantu, ani balsamów zapachowych lub antycellulitowych. Najlepiej sprawdzi się zwykły krem z alantoiną, który ma działanie łagodzące.

Depilacja kremem do depilacji

Metoda całkowicie bezbolesna i szybka, włoski odrastają po 3-5 dniach. W jaki sposób to działa? Substancje zawarte w kremie po prostu rozpuszczają włosy. Preparat nakładamy na skórę zgodnie z instrukcją producenta od 5 do nawet 20 min a później zdejmujemy szpatułką i zmywamy wodą. Minusy metody – czasami zdarzają się podrażnienia, więc pamiętaj by zrobić test uczuleniowy na skórze, i dodatkowo kremy mają dość intensywny specyficzny zapach, ale to tylko chwilowy dyskomfort. Z ważnych kwestii warto pamiętać jeśli stosujemy krem na okolice ust, aby dokładnie zabezpieczyć je wazeliną, aby uniknąć nieprzyjemnych podrażnień.

Przy większych powierzchniach często jest używany depilator elektryczny

Depilacja tą metodą jest bolesna, ale włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach. Ważne jest jednak to aby włoski były odpowiednio długie i aby zostały usunięte wraz z cebulką. Na rynku jest duży wybór depilatorów elektrycznych. Producenci prześcigają się w innowacjach aby zmniejszyć poziom bólu, wymyślają nowe nakładki chłodzące masujące itd. Coraz to nowe możliwości pozwalają na usuwanie coraz to krótszych włosków.

Jedna z najbardziej uniwersalnych metod depilacji to wosk do depilacji

Dość bolesna, ale także dość trwała metoda depilacji. Włoski odrastają dopiero po kilku tygodniach, przy regularnym stosowaniu wosku, włoski są coraz delikatniejsze i odrastają coraz wolniej, nasza skóra przyzwyczaja się do wosku i po kilku depilacjach ból jest już bardzo słabo odczuwalny.

Wosk jest metodą którą możemy stosować do każdej części ciała, świetnie sprawdza się przy większych powierzchniach jak nogi czy ręce, ale i przy małych jak regulacja brwi lub wąsik.

Istnieje kilka rodzajów wosków i super metoda epillfree, ale o tym w innym wpisie.

Nowoczesna metoda depilacja IPL

IPL to skrót od Intensive Pulse Light czyli intensywne światło impulsowe. IPL to nie jest laser. Laser to spójna, uporządkowana wiązka światłą o jednej konkretnej długości fali. Natomiast IPL wytwarza szerokie spektrum niespójnych fal świetlnych, długość fal, ilość i czas trwania impulsu które są emitowane ma określone działanie. IPL nie jest to, jak często się twierdzi, trwała metoda depilacji lecz jest to trwała metoda redukcji włosów. Zabiegi IPL trwale zmniejszają całkowitą liczbę włosów na ciele, ale nie powodują trwałego usunięcia wszystkich włosów. W tym samym czasie nie wszystkie mieszki włosowe są aktywne, a IPL działa tylko na te aktywne mieszki dlatego wymagane jest średnio 8-10 zabiegów w celu usunięcia najbardziej widocznych włosów. Sesje wykonywane są zazwyczaj w odstępie od 4 do 6 tygodni. Serdecznie polecamy tą metodę depilacji. Można ją wykonać w naszym Białostockim salonie urody.

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to depilacja trwała czyli po zakończonej serii zabiegów włosy nie powinny już odrosnąć. Światło lasera pochłaniane jest przez melaninę czyli barwnik skóry i włosów, która zamieniana jest w ciepło i niszczy trwale cebulkę włosa. Ważne iż włos musi być w aktywnej fazie wzrostu włosa. Jeśli cebulka jest w fazie spoczynku czyli kiedy mieszek jest już pusty, lub w fazie obumierania czyli włos się jeszcze trzyma, ale już nie rośnie to niestety zabieg trzeba powtórzyć, gdy włos odrośnie. Może to być kilka razy – aż do skutku. Jeśli włosy są zbyt jasne, a skóra ciemna, niewykluczone że depilacja laserem nie przyniesie oczekiwanych efektów, lub nawet nie będzie możliwa do wykonania. Laser nie może być stosowany gdy skóra jest opalona, gdy zażywane są leki i substancje uwrażliwiające skórę na światło np. leki na nadciśnienie, niektóre leki kardiologiczne, neurologiczne, psychiatryczne ale i tabletki antykoncepcyjne a z ziół np dziurawiec. Przeciwwskazaniem jest także ciąża, choroby skóry i uczulenie na światło.

Jak widać depilacja to bardzo szeroki temat. Ogrom dostępnych rodzajów usuwania włosów może niektóre z Pań przyprawić o ból głowy. Dlatego jesteśmy my. Klinika Urody Żelazna 5 zawsze służy profesjonalnym oraz rzetelnym podejściem do naszych Klientek. Zapraszamy serdecznie do naszego salonu, który znajduje się w Białymstoku pod adresem, oczywiście, Żelazna 5.