Site Logotype

Leczenie cery trądzikowej

Trądzik pospolity to choroba przewlekła, która zazwyczaj kojarzy nam się wyłącznie z młodzieżą w okresie dojrzewania. Nic bardziej mylnego- coraz częściej do gabinetów zgłaszają się również osoby dorosłe borykające się z zaskórnikami, grudkami lub krostkami. Z powodu nadprodukcji sebum skóra się błyszczy i może być lepka w dotyku, co stanowi przyczynę wielu kompleksów. Dzięki odpowiedniemu postępowaniu kosmetologicznemu możemy je usunąć: zwężamy rozszerzone pory, zmniejszamy przetłuszczanie, redukujemy stan zapalny i towarzyszące mu niedoskonałości skóry.

Zabiegi przeciwtrądzikowe

pH Formula ACNE – 

Jak działa?

Terapia stanowi połączenie kwasów medycznych AHA, BHA i ketokwasu, co efektywnie poprawia kondycję skóry trądzikowej i łojotokowej. Ma działanie keratolityczne: odblokowuje i oczyszcza przydatki skóry –mieszki włosowe i kanały gruczołów łojowych. Normalizuje wydzielanie sebum i ogranicza przetłuszczanie się i błyszczenie skóry. Azeloglicyna redukuje czynnik bakteryjny w przebiegu trądziku, działa przeciwzapalnie – zmniejsza aktywne zmiany zapalne i przebarwienia pozapalne. Produkt idealny do terapii trądziku pospolitego w wieku młodym (Acne vulgaris) i w wieku dojrzałym (Acne tarda, „trądzik dorosłych”)

Wskazania

 1. – Trądzik pospolity
 2. – Rozszerzone pory
 3. – Skóra zanieczyszczona i z tendencją do zanieczyszczeń
 4. – Powierzchowne blizny potrądzikowe
 5. – Cera tłusta i łojotokowa
  Przebarwienia pozapalne

Przeciwskazania

 1. – Ciąża i okres karmienia
 2. – Opryszczka
 3. – Terapia retinoidami
 4. – Aktywna łuszczyca
 5. – Poparzenia słoneczne i ekspozycja na słońce
 6. – Uczulenie na salicylany
 7. – Aktywne zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze
 8. – Rany i przerwanie ciągłości naskórka

Payot Purifiante Essentielle – 

Jak działa?

Zabieg oczyszczający i przywracający skórze przetłuszczającej się równowagę. W jego trakcie dochodzi do usunięcia zanieczyszczeń poprzez wykorzystanie rozgrzewającego peelingu, który otwiera ujścia gruczołów łojowych, co pomaga dogłębnie oczyścić skórę i usunąć martwy naskórek. W kolejnym etapie stosuje się oczyszczającą maskę algową peel-off, zawierającą ekstrakt z mięty chilijskiej, który aktywuje naturalny system bakteriobójczy skóry, reguluje wydzielanie sebum i ma działanie przeciwzapalne. Skóra zostaje dogłębnie oczyszczona i idealnie zmatowiona, a pory są widocznie zwężone.

Wskazania

 1. – Cera tłusta
 2. – Zaskórniki otwarte („wągry”)
 3. – Rozszerzone pory

Przeciwskazania

 1. – Opryszczka
 2. – Terapia retinoidami
 3. – Aktywna łuszczyca
 4. – Poparzenia słoneczne
 5. – Aktywne zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze

Terapia światłem IPL (Intense Pulse Light, czyli impulsywne źródło światła) – 

Jak działa?

Uzyskujemy rozproszoną wiązkę światła o różnej długości, dzięki czemu docieramy na różne głębokości warstw skóry. Światło IPL błyskawicznie niszczy namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Działanie porównywalne jest do antybiotyków, które stosowane miejscowo lub ogólnie mogą mieć szereg skutków ubocznych. Badania wykazały osiągnięcie trzy razy szybszych efektów leczenia systemem IPL, niż w przypadku tradycyjnej metody farmakologicznej.

Wskazania

 1. – Trądzik pospolity
 2. – Cera tłusta i łojotokowa
 3. – Przebarwienia pozapalne

Przeciwskazania

 1. – Opryszczka
 2. – Terapia retinoidami
 3. – Aktywna łuszczyca
 4. – Poparzenia słoneczne i ekspozycja na słońce
 5. – Aktywne zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze
 6. – Ciąża i laktacja
 7. – Stosowanie ziół światłouczulających (np. dziurawiec, rumianek )