Site Logotype

Zabiegi niwelujące rozstępy i blizny

Blizny powstają na skutek procesów gojenia się ran, a ich wygląd może przybierać różne formy: od cienkich i prawie niewidocznych, do bardziej rozległych i przerostowych. Jednym z najpopularniejszych ich rodzajów są rozstępy, które najczęściej kojarzą się z okresem ciąży, dorastania, a także z nadmierną masą ciała. Mogą stanowić defekt estetyczny i bywają przyczyną kompleksów, szczególnie jeśli lokalizują się na często eksponowanych partiach ciała. Dzięki odpowiednio dopasowanemu postępowaniu kosmetologicznemu, bazującemu na prawidłowej ocenie rodzaju i głębokości blizn, możliwe jest ich spłycenie i poprawa kondycji skóry.

 

Zabiegi niwelujące rozstępy i blizny

Karboksyterapia – 

Terapia dwutlenkiem węgla, który podaje się śródskórnie. Odpowiedzią skóry na iniekcje jest wytworzenie stanu zapalnego, którego efektem jest stymulacja fibroblastów produkujących kolagen i elastynę, a w wyniku tego zwiększa się sprężystość skóry i poprawia się jej wygląd.

 

Jak działa?

 W tkance następuje też zmiana pH na kwaśne, a miejsce zabiegowe jest lepiej dotlenione, zwiększony jest przepływ krwi, tlenu i składników odżywczych.

Wskazania

– Rozstępy
– Cellulit
– Blizny
– Wiotka skóra
– Nadmiar tkanki tłuszczowej

Przeciwskazania

– Ciąża i laktacja
– Zaburzenia krzepnięcia krwi
– Aktywne zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze

Bloomea – 

Swój początek zawdzięcza francuskim chirurgom plastykom, którzy przez 10 lat korzystali z tej technologii w zabiegach pooperacyjnych w celu przyśpieszenia leczenia blizn czy rozstępów. Z czasem, bazując na badaniach histologicznych pięciu warstw naskórka, odkryto wyjątkowe działanie technologii TRIO M.M.L w zabiegach kosmetologicznych.

 

Jak działa?

 Dzięki tej terapii możemy uzyskać redukcję przebarwień, wygładzenie i napięcie skóry, przywrócenie miękkości, głębokie nawilżenie, efekt mechanicznego resurfacingu

Wskazania

– Wiotkość i utrata jędrności skóry
– Rozstępy
– Blizny
– Przebarwienia

Przeciwskazania

– Aktywne zakażenia bakteryjne, wirusowe lub grzybicze
– Doustna terapia retinoidami
– Ciąża i laktacja

Mezoterapia mikroigłowa – 

metoda rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Skoncentrowane składniki odżywcze dostarczane są z ominięciem bariery naskórka.

 

Jak działa?

Mikronakłucia wykonane za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików. Kiedy są otwarte dają możliwość głębokiego wprowadzenia preparatu aktywnego. Minimalne mikrourazy, które powstają przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.

Wskazania

– Utrata jędrności skóry
– Cellulit
– Wiotkość skóry
– Utrata sprężystości skóry

Przeciwskazania

– Ciąża i laktacja
– Aktywne stany zapalne w obszarze poddanym zabiegowi