Przygotuj swoje ciało na zimniejsze dni - Salon Kosmetyczny Białystok - Żelazna 5 Klinika Urody

Ostatnimi dniami pogoda nas wręcz rozpieszcza, lecz nie możemy dać się temu zwieść. Już niedługo przyjdzie do nas prawdziwa jesień, a niewiele później zima. Jak chronić nasze ciało oraz urodę przed skutkami takich sytuacji jak duże zmiany temperatur, wiatr, mróz lub przebywanie w ogrzewanych miejscach? Na to pytanie odpowiadamy w naszym najnowszym artykule na blogu najlepszego gabinetu kosmetycznego w BiałymstokuKlinika Urody Żelazna 5. Zapraszamy do lektury i przygotowania się razem z nami na zimniejsze dni.

Dlaczego przygotowania ciała na zimę jest takie ważne?

Niewiele osób wie, że nasza skóra mocniej reaguje na zimno niż ciepło. Jest to spowodowane ilością receptorów w niej zawartych – więcej mamy tych, które reagują na zimno. Oczywiście wiadomym jest, że chłód ma sporo pozytywnych skutków zdrowotnych, takich jak odmłodzenie czy pobudzenie krążenia, lecz jeżeli patrzymy na to pod kątem naszej skóry to chłód może spowodować wiele szkód. Polskiej aury nie oszukamy i czeka nas teraz dużo dni, w której temperatura będzie oscylować w okolicach zera stopni oraz pojawi się wilgoć i wiatr. Jest to najgorszy możliwy scenariusz dla naszej skóry. W słabo ukrwionych miejscach naszego ciała jesteśmy nawet narażone na odmrożenia. Takimi częściami naszego ciała są między innymi palce, uszy czy nos.

Gdy temperatura spada poniżej 8 stopni to nasze pory ulegają zwężeniu. Skutkiem tego jest zmniejszona ilość wydzielanego potu, a nasze gruczoły łojowe, które zapewniają natłuszczenie skóry nie są odpowiednio wydolne. Cierpi na tym nasz hydrolipidowy.

Jeszcze gorzej jest gdy temperatura wchodzi na minus. W takiej sytuacji zostaje osłabiony nasz metabolizm przez to, że nasza skóra staje się mniej ukrwiona. Ludzie zapominają często o tym, że to w mroźną pogodę możemy odwodnić się szybciej niż w trakcie upalnego lata – nawet o dwa razy!

Jak pomóc skórze w przetrwaniu mrozów?

Na nasze szczęście współczesna kosmetyka stoi na takim poziomie, że pomaga nam przy takiej pogodzie. Trzeba się jednak skupić na tym aby wyrównać przejściowy niedobór tłuszczu. Dzięki temu wzmocnimy mechanizmy obronne naszej skóry oraz uszczelnimy barierę ochronną i, co niezwykle ważne, nawilżymy warstwę rogową naszego naskórka. Nie bez znaczenia jest także zapewnienie odpowiedniego pH. Aby odpowiednio dobrać zabiegi, które zapewnią nam powyższe rzeczy należy udać się do zaufanej oraz profesjonalnej kosmetyczki lub, co jeszcze lepiej, kosmetologa. Taką profesjonalną pomoc w Białymstoku otrzymacie oczywiście w Klinice Urody Żelazna 5, gdzie pracują same profesjonalistki w swojej dziedzinie.

Dobrym pomysłem jest wybór zabiegów, które polegają na masażu naszej skóry przy pomocy olejków lub innych profesjonalnych preparatów regenerujących.

Także naszą domową kosmetyczkę powinnyśmy zaopatrzyć w takie rzeczy jak łagodne preparaty zmywające, dobre kremy ochronne (naprawdę dobre, jak na przykład firmy Payot) czy sztyftu natłuszczającego. Zadbajmy także o skórę wokół naszych pięknych oczu, gdyż jest ona bardzo delikatna i praktycznie nie posiada podściółki tłuszczowej.

Jak powszechnie wiadomo – każda Kobieta jest inna. Dlatego więc powinnyśmy dobierać kosmetyki oraz zabiegi kosmetyczne stricte pod nas. Jest to niezwykle ważna kwestia i warto jest zdać się na pomoc profesjonalistek. Taką pomoc uzyskacie w naszym salonie kosmetycznym, który ma bardzo duże doświadczenie i wykwalifikowany personel. Zapraszamy serdecznie do Kliniki Urody Żelazna 5 w Białymstoku.