Project Description

Depilacja Lycon

ZAPISZ SIĘ
CENNIK

Depilacja Lycon

ZAPISZ SIĘ
CENNIK

Lycon to lider na rynku wosków do depilacji. Zabiegi z wykorzystaniem wosków Lycon możemy spotkać na całym świecie, przede wszystkim w najbardziej ekskluzywnych salonach kosmetycznych oraz spa.

Do grona wiernych fanek depilacji Lycon należą m.in. Victoria Beckham oraz Sienna Miller.

Woski Lycon sa niezwykle elastyczne, ponieważ do produkcji używa się jedynie naturalnych składników m.in. olejków aromaterapeutycznych oraz najwyższej jakości żywic.

Kurcząc się, mocno chwytają włoski i usuwają nawet te najkrótsze o długości 1mm. Niska temperatura topnienia w połączeniu z delikatną recepturą dodają woskom odżywczo-regenerujących właściwości. Zabiegi z wykorzystaniem wosków Lycon pozostawiają skórę gładką i delikatną w dotyku.

Lycon został założony w 1978 roku w Australii przez Lydię Jordane, która pracując w branży kosmetycznej, nie mogła znaleźć na rynku wosku, który spełniałby oczekiwania jej klientek.

Wychowana w rodzinie z tradycjami farmaceutycznymi postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie wyprodukować wosk na miarę potrzeb klientek.

Eksperymenty odbywały się w jej własnej kuchni. Po wielu próbach narodził się właściwy produkt, który odsprzedała kilku sąsiednim salonom. Wkrótce zapotrzebowanie na Lycon objęło Australię, a niedługo potem zamówienia spłynęły z całego świata.

Lydia jako pierwsza wykorzystała w woskach do depilacji odżywcze właściwości azulenu, aloesu, rumianku, róży oraz lawendy.

Dzisiaj Lydia i jej zespół podróżują po świecie, szkoląc salony w specyficznych technikach depilacji Lycon.

Przeciwskazania do wykonywania depilacji:

  • choroby skóry
  • znamiona lub brodawki
  • choroby serca
  • padaczka
  • żylaki
  • bardzo cienka skóra
  • po lub przed opalaniem