Site Logotype

Trychologia

Leczenie schorzeń włosów i skóry głowy

Trychologia jest działem nauki medycznej, która zajmuje się diagnozą, badaniem i leczeniem dolegliwości związanych ze skórą głowy, mieszkami włosowymi oraz włosami. Przykładami problemów trychologicznych jest między innymi. łysienie androgenowe, łysienie hormonalne, łysienie plackowate, łojotokowe zapalenie skóry oraz łupież. Kluczem zabiegów trychologicznych jest odnalezienie przyczyny problemu i dobranie odpowiedniej terapii zabiegowej.
Obecnie jednym z największych problemów występującym na skórze głowy jest łysienie. Dla klientów jest to stan, który przeszkadza im zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Jest to często duży kompleks. Terapia trychologiczna pozwala nam zadbać o stan, a także wygląd naszych włosów, ale również o nasze samopoczucie.

 

Zabiegi trychologiczne

Karboksyterapia – Jest to metoda walki z nadmiernym wypadaniem oraz przerzedzaniem się włosów. Polega na podaniu dwutlenku węgla do skóry właściwej przy pomocy cienkiej igły. Odbywa się to za pomocą specjalnego pistoletu, który umożliwia podanie odpowiednio wyliczonych i równych dawek dwutlenku węgla w każdym nakłuciu. Substancja ta powoduje pobudzenie metabolizmu skóry, cebulki włosa oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Poprawia też przede wszystkim mikro i makrokrążenie, więc dotlenia mieszek włosowy. Powoduje to odżywienie mieszków i cebulek włosowych, przez co są pobudzone do produkcji nowego włosa. Zabieg hamuje także nadmierne wypadanie włosów. Następuje również pobudzenie do wzrostu pustych mieszków włosowych. Dodatkowo poprawia się również kondycja skóry głowy. Zabiegi Karboksyterapii poleca się w serii 1-2x w tygodniu.

Jak działa?

Jest to metoda walki z nadmiernym wypadaniem oraz przerzedzaniem się włosów. Polega na podaniu dwutlenku węgla do skóry właściwej przy pomocy cienkiej igły. Substancja ta powoduje pobudzenie metabolizmu skóry i cebulki włosa oraz tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Poprawia też przede wszystkim mikro i makrokrążenie, dotlenia mieszek włosowy. Powoduje to odżywienie mieszków i cebulek włosowych, przez co są pobudzone do produkcji nowego włosa. Hamuje to także wypadanie włosów. Następuje również pobudzenie do wzrostu pustych mieszków włosowych.

Wskazania

– Problem z wypadaniem włosów
– Przerzedzone włosy
– Łysienie hormonalne
– Łysienie androgenowe

Przeciwskazania

– Ciąża
– Laktacja
– Przyjmowanie leków przeciwkrzepliwych
– Choroba nowotworowa

Mezoterapia Dr. Cyj – polega na podaniu w formie wkłuć preparatu, który zawiera w sobie mieszankę skoncentrowanych siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego. Preparat posiada zdolność do przedłużonego uwalniania się. Po podaniu jest aktywny w skórze głowy aż do 14 dni i w tym czasie stale stymuluje komórki do regeneracji. Zawiera w sobie również peptydy, które znoszą niekorzystny wpływ środowiska oraz hormonów na skórę głowy. Terapia Dr. Cyj hamuje nadmierne wypadanie włosów, a także pobudza je do wzrostu. Odrastający włos jest grubszy oraz mocniejszy. Zabiegi poleca się w serii od 2 do 5 zabiegów. Odstępy między zabiegami powinny wynosić nie więcej niż 2 tygodnie. Dla najlepszych i długofalowych efektów polecana jest również dawka przypominająca co pół roku.

Jak działa?

Polega na podaniu śródskórnie preparatu, który zawiera w sobie mieszankę skoncentrowanych siedmiu peptydów oraz kwasu hialuronowego. Preparat posiada zdolność do przedłużonego uwalniania się. Po podaniu jest aktywny w skórze głowy aż do 14 dni. Terapia Dr. Cyj hamuje nadmierne wypadanie włosów, a także pobudza je do wzrostu.

Wskazania

– Wypadanie włosów
– Łysienie androgenowe oraz hormonalne
– Słabe, zniszczone włosy
Sucha skóra głowy
– Łojotok
– Przyśpieszenie regeneracji mieszków włosowych po przeszczepie włosów

Przeciwskazania

– Ciąża i laktacja
– Przyjmowanie antybiotyków
– Przyjmowanie leków zmniejszających krzepnięcie krwi
– Przyjmowanie kortykosteroidów
– Nieuregulowana cukrzyca
– Łuszczyca w aktywnym stadium
– Choroby nowotworowe

Mezoterapia z biotyną – zabieg polega na podskórnym podaniu biotyny, która jest niezbędna do prawidłowego wzrostu włosa. Ma na celu pobudzenie wzrostu włosa, a co za tym idzie zagęszczenie włosów oraz zahamowanie nadmiernego ich wypadania. Zabieg najlepiej wykonywać w serii raz na 1-2 tygodnie.

Jak działa?

Zabieg polega na podskórnym podaniu biotyny, która jest niezbędna do prawidłowego wzrostu włosa. Ma na celu pobudzenie wzrostu włosa, a co za tym idzie zagęszczenie włosów oraz zahamowanie nadmiernego ich wypadania.

Wskazania

– Nadmierne wypadanie włosów
– Łysienie
– Łamliwość włosów
– Zbyt wolny wzrost włosów

Przeciwskazania

– Ciąża i laktacja
– Zażywanie kortykosteroidów, antybiotyków i/lub leków przeciwzapalnych
– Choroby nowotworowe
– Łuszczyca
– Egzema

Darsonwal na skórę głowy – działanie tego zabiegu wynika z działania prądu o wysokim napięciu, ale niskim natężeniu. Jest to całkowicie bezpieczna i bezbolesna procedura. Wykonywana jest specjalną pelotą w kształcie grzebienia. Sam zabieg określany jest jako przyjemny. Główne skutki użycia prądu Darsonvala to stymulacja wzrostu włosa, poprawa mikrokrążenia, dotlenienie mieszka włosowego oraz działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Metoda ta doskonale sprawdza się w przypadku łupieżu. Obserwujemy wtedy zmniejszenie łojotoku oraz stanu zapalnego. Po zabiegu poprawia się także ogólna kondycja włosów i skóry głowy. Zaleca się wykonywanie darsonvalu w serii raz na tydzień. 

Jak działa?

Działanie tego zabiegu wynika z działania prądu o wysokim napięciu, ale niskim natężeniu. Jest to całkowicie bezpieczna i bezbolesna procedura. Wykonywana jest specjalną pelotą w kształcie grzebienia. Sam zabieg określany jest jako przyjemny. Główne skutki użycia prądu Darsonvala to stymulacja wzrostu włosa, poprawa mikrokrążenia, dotlenienie mieszka włosowego oraz działanie antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Metoda ta doskonale sprawdza się w przypadku łupieżu. Obserwujemy wtedy zmniejszenie łojotoku oraz stanu zapalnego. Po zabiegu poprawia się także ogólna kondycja włosów i skóry głowy.

Wskazania

– Łupież
– Łojotok
– Nadmierne wypadanie włosów
– Świąd skóry głowy

Przeciwskazania

– Ciąża i karmienie piersią
– Stany alergiczne na skórze
– Choroby układu nerwowego
– Epilepsja
– Strach przed prądami
– Metalowe implanty w okolicy zabiegowej

Ampułka z kwasem glikolowym 10% i witaminami E oraz F – ampułka polecana jest w łączeniu z innymi zabiegami. Doskonale współgra z zabiegiem Karboksyterapii oraz Darsonvalem, a także przed zabiegami mezoterapii. Składniki aktywne zawarte w preparacie mają działanie złuszczające – usuwamy barierę tworzoną z martwych komórek naskórka z okolicy zabiegowej, przez co zwiększamy przenikanie substancji aktywnych oraz działanie wykonywanych później zabiegów. Ampułka sama w sobie posiada również antyoksydanty, które chronią mieszek włosowy przed działaniem wolnych rodników oraz substancje odżywcze, które stymulują wzrost włosa.

Jak działa?

Ampułka polecana jest w łączeniu z innymi zabiegami. Doskonale współgra z zabiegiem Karboksyterapii oraz Darsonvalem. Składniki aktywne zawarte w preparacie mają działanie złuszczające – usuwamy barierę tworzoną z martwych komórek naskórka z okolicy zabiegowej, przez co zwiększamy przenikanie substancji aktywnych, a także potęgujemy działanie wykonywanych później zabiegów. Ampułka sama w sobie posiada również antyoksydanty, które chronią mieszek włosowy przed działaniem wolnych rodników oraz substancje odżywcze, które stymulują wzrost włosa.

Wskazania

– Nadmierne rogowacenie skóry głowy
– Łupież
– Łojotok
– Nadmierne wypadanie włosów

Przeciwskazania

– Ciąża i laktacja
– Przerwana ciągłość naskórka w okolicy zabiegowej
– Alergie
– Narażenie na dużą ekspozycję słoneczną

Rodzaje zabiegów Trychologicznych w salonie:

– Karboksyterapia z ampułką z kwasem glikolowym 10% i witaminami E oraz F (pakiety
oraz pojedyncze zabiegi)

– Samodzielna karboksyterapia

– Mezoterapia preparatem Dr. Cyj

– Mezoterapia z biotyną

– Darsonval na skórę głowy z ampułka z kwasem glikolowym (pakiety i pojedyncze zabiegi)

– Pakiet Trychologiczny Mezoterapia Dr. Cyj + Karboksyterapia

       – Mezoterapia Dr Cyj 2 zabiegi + Karboksyterapia 6 zabiegów

– Pakiet Trychologiczny Karboksyterapi i Mezoterapii z biotyną

       – Pakiet 3 zabiegów Karboksyterapii oraz 3 zabiegów Mezoterapii z biotyną

       – Pakiet 6 zabiegów Karboksyterapii oraz 6 zabiegów Mezoterapii z biotyną

Pakiet Trychologiczny zawierający zabiegi Mezoterapii z biotyną, Karboksyterapii oraz Darsonvala z ampułką.

       – Mezoterapia z biotyną 4 zabiegi 

       – Karboksyterapia 6 zabiegów

       – Darsonval z ampułką 3 zabiegi