Site Logotype
Cera

Skóra trądzikowa

Obecnie bardzo dużo osób zmaga się z problemem zmian trądzikowych oraz zapalnych na skórze. Szczególnie na twarzy, plecach oraz karku. Jest to problem nie tylko nastolatków, ale również osób po okresie dojrzewania. Zachecamy do konsultacji w naszej klinice.

 Zawsze dobieramy terapię indywidualnie, abyście byli jak najbardziej zadowoleni z efektów.

Jak możemy pomóc w walce z cerą problematyczną w naszej klinice?

Chcemy przybliżyć Wam najczęściej wybierane zabiegi:

1. Zabieg oczyszczania wodorowego – działamy aktywnym wodorem, który pozwala na zmniejszenie nadmiaru wolnych rodników tlenowych, które przyczyniają się do tworzenia się stanów zapalnych oraz przedwczesnego starzenia się skóry. W trakcie zabiegu następuje również mechaniczne oczyszczenie porów skórnych dzięki zastosowaniu głowicy pompująco-ssącej. Do zabiegu używamy również preparatów o składnikach aktywnych, posiadających działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i przeciwtrądzikowe, m.in: mieszankę kwasów alfa-hydroksylowych, cynk, kamforę.

2. Zabiegi z użyciem kwasów – są idealnym wyborem do terapii przeciwtrądzikowej, szczególnie w porze jesienno-zimowej oraz zimowo-wiosennej. Polegają na zaaplikowaniu danego kwasu, bądź ich mieszanki na skórę, przy stałej kontroli osoby wykonującej zabieg. W naszej klinice, w terapii tej szczególnie polecamy zabieg kwasowy pH formula ACNE. Jest to mieszanka kwasów specjalnie stworzona do terapii cer tłustych, zanieczyszczonych oraz do terapii trądziku pospolitego. Znajdziemy w niej takie składniki aktywne jak: -kwas pirogronowy, który stymuluje skórę do regeneracji, -azeliglicynę, będącą środkiem antybakteryjnym i redukującą przebarwienia pozapalne, -kwas migdałowy, który reguluje łojotok, ma właściwości antybakteryjne oraz wyrównuje koloryt skóry -specjalny nośnik PH-DVC, który zwiększa penetrację składników aktywnych wgłąb skóry.

3. Manualne oczyszczanie twarzy – najczęściej stosujemy je w połączeniu z innymi zabiegami (oczyszczaniem wodorowym, kwasami), ale wykonujemy go również jako oddzielny zabieg. Polega on na ręcznym usunięciu zaskórników otwartych oraz zamkniętych, po wcześniejszym rozpulchnieniu skóry oraz wykonaniu peelingu.

4. Zabieg IPL – światło IPL niszczy bakterie, które są odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych. Działanie jest więc podobne do antybiotyków, jednak w przypadku zastosowania IPL możemy ustrzec się przed działaniami ubocznymi tych środków farmakologicznych.

Warto też zadbać o odbudowę  jelitowej flory bakteryjnej, która bardzo duży ma wpływ nie tylko na naszą odporność organizu, ale też na  stan naszej skóry.

Udostępnij

Zostaw komentarz

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *